Jednoroczne i dwuletnie

Jest 150 produktów.

Aktywne filtry

Zatrwian wrębny biały 0.5g

Roślina jednoroczna. Pokrój krzaczasty. Kwiaty wyrastające na szczytach rozgałęzionych pędów tworzą wiechę. Kwitnie od lipca do września. Wys. 60-80 cm. Zastosowanie na kwiat cięty, do zasuszania na wiązanki. Stanowisko słoneczne.

1,80 zł Cena

Bratek germanica Rokoko 0,3g

Roślina dwuletnia o dużych wielobarwnych kwiatach. Kwiaty duże, wielobarwne. Płatki są silnie pofałdowane, co nadaje im niepowtarzalny urok. Wys. 15-25 cm. Zastosowanie: na kwietniki, balkony i do dekoracji wiosennej.

1,80 zł Cena

Godecja wielkokwiatowa 1g

Roślina jednoroczna. Pędy wzniesione, słabo rozgałęzione. Liście lance towate. Kwiaty wyrastają w kątach liści w górnej części pędu. Zastosowanie: na rabaty, obwódki, do doniczek, na kwiat cięty.

1,80 zł Cena

Goździk brodaty pełny 1g

Roślina dwuletnia. Kwiaty zebrane w zwarte, płaskie kwiatostany z tzw. oczkiem, pełne. Wysokość roślin 50-60 cm. Kwitnie: czerwiec - sierpień. Zastosowanie: na rabaty, kwiat cięty. Stanowisko słoneczne lub półcień.

1,80 zł Cena

Maciejka dwuroga 2g

Roślina jednoroczna. Kwiaty różowo lawendowe, w dzień zamknięte, otwierają się w godzinach wieczornych, wydając przyjemny zapach. Zastosowanie: na rabaty i obwódki. Kwitnie VI-IX.

1,80 zł Cena

Aksamitka rozpierzchła Bolero 1 g

Roślina jednoroczna. Koszyczki kwiatowe pełne o barwie żółtopomarańczowej (jaśniejsza od odm. Carmen). Wysokość 15-35 cm. Kwitnie od VI-X. Zastosowanie: na rabaty, obwódki i kwietniki. Stanowisko słoneczne lub lekki półcień.

1,80 zł Cena

Malwa ogrodowa miesz. 0.5g

Roślina dwuletnia. Łodygi wysokie, proste, kwiaty pełne. W drugim roku uprawy po przekwitnięciu, rośliny należy przyciąć tuż przy ziemi. Wymaga gleb przepuszczalnych, zasobnych w składniki pokarmowe. Zastosowanie: ogrody wiejskie, kwiat cięty. 

1,80 zł Cena

Powój trójbarwny kol.miesz. 3g

Roślina jednoroczna o dużych lejkowatych, płożących się kwiatach. Kwitnie od VI do X. Zastosowanie: na rabaty i do uprawy w pojemnikach.

1,80 zł Cena

Czarnuszka damasceńska 1g

Roślina jednoroczna. Pokrój rośliny wzniesiony. Łodygi sztywne, rozgałęzione. Kwiaty Kwitnie od lipca do pojedyncze lub pełne. sierpnia. Wysokość roślin 40-45 cm. Zastosowanie: na rabaty, obwódki, na kwiat cięty oraz do suchych bukietów. Wysiew nasion w kwietniu-maju wprost do gruntu. Zbyt gęste wschody należy przerwać pozostawiając rośliny co 10-15 cm. Udaje się na każdej glebie.

1,80 zł Cena

Dalia pomponowa kol. miesz. 1g

Roślina jednoroczna o wzniesionych pędach. Kwiaty wielobarwne, pełne. Wysokość roślin 30-40 cm. Kwitnie od VII do późnej jesieni. Zastosowanie: na wysokie rabaty, kwiat cięty, do doniczek i pojemników. Wymaga gleby żyznej.

1,80 zł Cena

Rudbekia dwubarwna 1g

Roślina jednoroczna. Kwiaty o średnicy 8-10 cm, pojedyncze, dwubarwne z ciemnobrązowym środkiem. Kwitnie od lipca do października. Zastosowanie: na wysokie rabaty i kwiat cięty. 

1,80 zł Cena

Aster chryzantemowy biały 1g

Roślina jednoroczna. Pędy długie, sztywne. Kwiatostany pełne, duże o średnicy 10-12 cm. Doskonałe na kwiat cięty. Długo zachowują świeżość w wazonie. Kwitnie VII-X. Zastosowanie: na rabaty i kwiat cięty.

1,80 zł Cena