Nasiona fasoli

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "OGRODNIK" jest profesjonalnym dostawcą wysokiej jakości nasion fasoli, szeroko wykorzystywanych w ogrodnictwie. Aby umożliwić Ci zakup odpowiednich odmian fasoli, przedstawiamy specyfikację naszej oferty.

Aktywne filtry

Fasola fioletowostr. Purple Teepee 40g

Odmiana średnio wczesna. Strąki niebiesko-fioletowe proste bez przewężeń dł. 12-14cm mięsiste, bezwłókniste, delikatne i bardzo smaczne. W trakcie gotowania kolor ulega zmianie na zielony. Odporna na choroby.

3,50 zł Cena

Fasola szer. Supernano giallo 30g

Odmiana karłowa szparagowa, Strąki żółte, płaskie, bez włókna. Wyśmienite w smaku. Odporna na choroby. Polecana do bezpośredniego spożycia i mrożenia.

3,50 zł Cena

Fasola tyczna Blauhilde 20g

Odmiana tyczna niebiesko strąkowa. Strąki dł. 25-30cm zaokrąglone niebieskie bezwłókniste. Nadaje się do bezpośredniego spożycia. Po ugotowaniu strąki robią się zielone. Odmiana odporna na większość chorób fasoli.

3,50 zł Cena

Fasola tyczna Goldmarie 10g

Odmiana średnio wczesna przeznaczona do bezpośredniego spożycia, konserwowania i mrożenia. Strąki dł. 20-25cm, lekko karbowane jasno żółte, spłaszczone.

3,50 zł Cena

Fasola tyczna Neckargold 10g

Odmiana tyczna żółtostrąkowa. Strąki dł. 20-25cm okrągłe, mięsiste, bezłykowe. Nasiona białe. Odporna na wirusa mozaiki fasolki.

3,50 zł Cena

Fasola wielokwiatowa tyczna Piękny Jaś 30g

Odmiana tyczna dorastająca do 3-4m wysokości, śr. późna bardzo plenna. Strąki długie okrągłe w przekroju grube, mięsiste zielone. Nasiona owalne, białe błyszczące duże. Odporna na choroby. Odmiana przeznaczona na suche ziarno

3,50 zł Cena

Fasola zielonostr. Saxa 40g

Odmiana średnio wczesna, bardzo plenna. Strąki owalne, zielone. Nadaje się do zamrażania jak i do bezpośredniego spożycia. Odporna na choroby.

3,50 zł Cena

Fasola zielonostr.Bona 40g

Odmiana średnio wczesna, bardzo plenna. Strąki jasno zielone proste dł. 12-14cm, bezwłókniste. Nadaje się do bezpośredniego spożycia jak i zamrażania.

3,20 zł Cena

Fasola zwykła karłowa Liwia 40g

Odmiana średnio wczesna. Strąki jasnożółte proste bez przewężeń dł. 12-14cm mięsiste, bezwłókniste, delikatne i bardzo smaczne. Odmiana odporna na antraknozę i bakteriozę obwódkową.

3,50 zł Cena

Fasola zwykła karłowa Majorka 40g

Odmiana średnio późna, bardzo plenna. Strąki dł. 15-16cm, proste, na przekroju okrągłe, mięsiste, zielone, bezwłókniste, równomiernie dojrzewające. Odmiana odporna na antraknozę i bakteriozę obwódkową. Nadaje się do przetwórstwa. Wymaga gleby próchniczej.

3,50 zł Cena

Fasola zwykła karłowa Paulista 40g

Odmiana śr. wczesna, bardzo plenna, odporna na antraknozę, bakteriozę obwódkową i wirusa zwykłej mozaiki fasoli. Strąki dł. 13-15cm proste okrągłe, ciemnozielone, bez wyściółki pergaminowej, bezwłókniste, mięsiste, delikatne, i bardzo smaczne.

3,50 zł Cena

Fasola zwykła karłowa Sonesta 40g

Odmiana bardzo wczesna, bardzo plenna, odporna na bakteriozę, antraknozę i wirusa zwykłej mozaiki fasoli. Strąki żółte, proste, bezwłókniste, mięsiste, bardzo delikatne i smaczne, dł. 12-13 cm.

3,50 zł Cena

Nasiona fasoli – czym się charakteryzują?

Fasola jest warzywem o dużym znaczeniu gospodarczym. Uprawiana jest nie tylko w celach bezpośredniego spożycia, ale również do przetwórstwa. Wykorzystuje się ją bowiem przy produkcji konserw, mrożonek i wielu innych gotowych dań.

Jest rośliną ciepłolubną, dlatego, zanim posadzisz ziarna fasoli, musisz zwrócić uwagę na aktualną temperaturę gleby. Minimalna, przy której nasiona fasoli mają szanę wykiełkować to 10°C, a optymalna 23°C.

Znanych jest ponad 400 odmian fasoli, jednak w Polsce najbardziej popularne są odmiany fasoli zwyczajnej.

Odmiany fasoli

Na całym świecie uprawia się ponad 400 gatunków fasoli. W Polsce jest to przede wszystkim:

 • fasola zwykła:

  • odmiany karłowe (Supernano Giallo, Bona, Saxa, Liwia, Sonesta);

  • odmiany tyczne (Neckargold, Goldmarie, Blauhilde);

 • fasola wielokwiatowa:

  • odmiany karłowe;

  • odmiany tyczne (Piękny Jaś).

Ponadto odmiany fasoli zwykłej można dodatkowo podzielić na te o nasionach białych, czerwonobordowych i czarnych.

Fasola szparagowa – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Kupując nasiona fasoli, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów takich jak:

 • dostawca – musi być zaufany i zapewniać wysoką jakość produktu;

 • rodzaje nasion – upewnij się, że będziesz mieć odpowiedni produkt – jak na przykład nasiona fasoli czerwonej, nasiona fasoli jaś karłowy, czy jakiejkolwiek innej, jakiej potrzebujesz;

 • data przydatności – sprzedawane nasiona powinny być świeże. Sprawdź również, czy nie mają żadnych widocznych uszkodzeń;

 • opakowanie – upewnij się, że opakowanie jest szczelnie zamknięte i wolne od wilgoci;

 • cena – upewnij się, że otrzymasz produkt w dobrej cenie.

Ziarna fasoli – jak i kiedy siać?

Nasiona fasoli powinny być wykorzystane w ciągu kilku dni od momentu zakupu. Pamiętaj, że czas ich sadzenia przypada na okres między połową maja a pierwszym tygodniem lipca. Gleba musi mieć co najmniej temperaturę 10°C. Optymalna dla tej rośliny strączkowej temperatura wynosi 23°C. Należy upewnić się, że gleba jest wilgotna, aby nasiona mogły kiełkować. Po wykiełkowaniu nasion fasoli należy je regularnie nawozić, aby miały prawidłowe warunki do wzrostu.

Jeśli szukasz nasion fasoli, doskonałej jakości i w korzystnych cenach, zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu "OGRODNIK". Gwarantujemy, że każda transakcja odbywa się w pełni bezpiecznie i gwarantujemy najlepszą cenę na rynku. Nie czekaj dłużej – skorzystaj z naszej oferty już teraz i przekonaj się sam, jak wyjątkowymi nasionami fasoli dysponujemy!