Nasiona rzodkiewki

Aktywne filtry

Rzodkiewka Warta 10g

Odmiana typu paluszkowego, bardzo plenna, nieparciejąca o krótkim okresie wegetacji. Miąższ biały o łagodnym smaku.

2,50 zł Cena

Rzodkiewka Saxa Polana 10g

Odmiana do uprawy polowej o średnim okresie wegetacji. Tworzy zgrubienia kuliste, kształtne, średniej wielkości. Skórka delikatna, czerwona. Miąższ biały, delikatny w smaku, odporny na parcenie.

2,90 zł Cena

Rzodkiewka Rowa 10g

Odmiana przeznaczona do uprawy pod osłonami i w gruncie na zbiór od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Tworzy zgrubienia kuliste, średniej wielkości (8-9 g). Skórka intensywnie czerwona. Miąższ matowobiały, bardzo delikatny w smaku.

2,90 zł Cena

Rzodkiewka Opolanka 10g

Odmiana wczesna, bardzo plenna. Tworzy cylindryczne szkarłatno czerwone zgrubienia o białym miąższu i łagodnym smaku. Można ją uprawiać na zbiór wiosenny i jesienny.

2,90 zł Cena

Rzodkiewka Mila 10g

Odmiana wczesna o cylindrycznych zgrubieniach dł. 3.5-5.5 cm czerwonych z białym końcem. Przeznaczona do uprawy pod osłonami i w gruncie. Miąższ biały, łagodny w smaku, odporny na parcenie.

2,90 zł Cena

Rzodkiewka Krasa 10g

Odmiana wczesna przeznaczona do uprawy pod osłonami i w polu. Zgrubienia kuliste, kształtne, odporne na pękanie. Miąższ biały o łagodnym, delikatnym smaku. Skórka gładka, karminowo czerwona.

2,50 zł Cena

Rzodkiewka Krakowianka 10g

Odmiana wczesna. Zgrubienia kuliste o masie ok. 6 g. Skórka dwu barwna, biało czerwona. Miąższ biały, smaczny i jędrny, odporny na parcenie. 

2,20 zł Cena

Rzodkiewka Eiszapfen typu Solel Lodu 10g

Odmiana późna, polecana na zbiór jesienny. Wykazuje małą skłonność do parcenia i wcześniejszego wybijania w pędy kwiatostanowe. Zgrubienia długie, stożkowe, miąższ biały, ostry w smaku. Skórka biała. Wymaga gleby próchnicznej.

2,90 zł Cena

Rzodkiewka Duo 10g

Odmiana przeznaczona do uprawy na zbiór od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Zgrubienia kuliste, wielkości do 1,9 cm. Skórka intensywnie czerwona, Miąższ matowobiały, o ostrym smaku. 

2,50 zł Cena

Rzodkiewka Cherry Belle 10g

Odmiana wczesna przeznaczona do uprawy w inspekcie i w polu. Tworzy zgrubienia kuliste średniej wielkości do 2.8 cm. Skórka jaskrawo czerwona. Miąższ masłowy, odporny na parcenie, łagodny w smaku.

2,90 zł Cena

Rzodkiewka Caro 10g

Odmiana wczesna przeznaczona do uprawy polowej. Zgrubienia kuliste średniej wielkości – do 2.8 cm. Skórka czerwona z białym końcem. Miąższ matowobiały dość ostry w smaku, odporny na parcenie.

2,90 zł Cena

Rzodkiewka Carmen 10g

Odmiana bardzo plenna przeznaczona do uprawy polowej wiosną i jesienią. Zgrubienie kuliste średnie i duże karminowoczerwone. Skórka cienka. Miąższ matowobiały odporny na parcenie i pękanie, łagodny w smaku. 

2,90 zł Cena

Nasiona rzodkiewki – charakterystyka

Rzodkiewka jest jednym z najpopularniejszych warzyw w Polsce, spożywanym w postaci surowej. Nasiona rzodkiewki są miękkie i mają nieforemny owalno-kulisty kształt. Otoczone są twardą, niepękającą łuszczyną. W jej wnętrzu zazwyczaj znajduje się do 12 nasion. Kolor, jaki przyjmują, można określić jako oliwkowo-brązowy.

Odmiany rzodkiewki

Oferujemy różne rodzaje nasion rzodkiewki:

  • nasiona rzodkiewki o zgrubieniach kulistych – wśród nich znajduje się taka odmiana rzodkiewki jak np. Krakowianka, Carmen, Caro, Krasa;

  • nasiona rzodkiewki o zgrubieniach cylindrycznych – np. Mila, Opolanka;

  • nasiona rzodkiewki o zgrubieniach długich – np. Eiszapfen Typu Sopel Lodu.

Nasiona rzodkiewki – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Przy zakupie nasion rzodkiewki warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy:

  • świeżość nasion – jeśli są one dobrze przechowywane i mają odpowiedni poziom wilgotności, to powinny być świeże;

  • wielkość nasion – powinno się wybrać nasiona o optymalnej wielkości dla uprawy, która będzie zapewniała lepsze wyniki;

  • wytrzymałość – im wyższa wytrzymałość, tym lepiej, gdyż oznacza, że nasiona są mniej podatne na choroby i szkodniki.

O czym należy wiedzieć przy sianiu nasion rzodkiewki?

Aby uzyskać dobre wyniki i pięknie wyglądające rzodkiewki, należy odpowiednio zasiać nasiona. Nasiona rzodkiewki powinny być siane wiosną lub jesienią, kiedy dni nie są zbyt długie, w przeciwnym razie może nie tworzyć ona zgrubień. Rzodkiewka nie jest wrażliwa na temperaturę – jej nasiona kiełkują przy 2-3°C.

Aby rozpocząć swoją uprawę, zapraszamy do naszego sklepu online www.pphu-ogrodnik.pl, w którym oferujemy wysokiej jakości nasiona rzodkiewki w konkurencyjnej cenie!

Porady - nasiona rzodkiewki

">

Nasiona rzodkiewki

W Przedsiębiorstwie Produkcyjno-Handlowo-Usługowym "OGRODNIK", znajdziesz wiele nasion, w tym wyjątkowe nasiona rzodkiewki, które wydadzą pyszne i chrupiące owoce. Odmiana rzodkiewki, która sprawdzi się do wiosennej uprawy w gruncie to jedna z odmian kulistych jak Carmen, Cherry Belle. Poznaj bliżej całą naszą ofertę i wybierz to, co ma znaleźć się w Twoim ogródku!